KPATOS

Fabricants

Últims comentaris

Co zrobić w przypdku awarii dekodera Canal+

cyfra.tv | Ocena 4.8 ★★★★★ 115 głosów

Wracamy do domu po całym dniu w pracy a tu niespodzianka, nie ma obrazu na ekranie telewizora a w dekoderze Canal+ miga czerwona dioda na wyświetlaczu a my chcemy obejrzeć wiadomości i kolejny odcinek naszego ulubionego serialu. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być kilka, na przykład brak połączenia między dekoderem a wejściem HDMI w telewizorze, możliwe że przełączyliśmy przez przypadek pilotem na inne złącze HDMI lub kabel został wysunięty z gniazda podczas sprzątania. Jeśli na ekranie w telewizorze widzimy dolne belki z nazwami kanałów ale po chwili znikają (może też pojawiać się komunikat o treści BRAK SYGNAŁU - [NSS1] NIEDOSTĘPNY SYGNAŁ SATELITARNY) to oznacza, że mamy problem z instalacją antenową.

W pierwszej kolejności należy sprawdzić wtyczkę na kablu koncentrycznym podłączonym do dekodera Canal+, można ją zdjąć i założyć jeszcze raz sprawdzając czy oplot z cienkich drucików nie dotyka środkowego przewodu sygnałowego. Gdyby to nie przywróciło sygnału warto sprawdzić co się dzieje z anteną i konwerterem, podobnie jak przy dekoderze odkręcamy i sprawdzamy połączenia, czy nie dostała się woda do końcówek antenowych. Wchodząc w MENU dekodera Canal+ jest możliwość sprawdzenia poziomu i jakości sygnału satelitarnego, jeśli poziom jest powyżej 30%-40% a jakość 0% to trzeba tylko ustawić od nowa antenę, jeśli obie wartości to 0% to albo konwerter albo cały kabel koncentryczny do wymiany na nowy. Ciężko jest naprawiać takie usterki bez miernika sygnału cyfrowego oraz reflektometru, który może nam wskazać miejsce uszkodzenia przewodu sygnałowego.

W sytuacji kiedy dekoder nie reaguje na pilota i nie włącza się, pozostaje nam wizyta w salonie firmowym Canal+ lub w jednym z autoryzowanych punktów sprzedaży oznaczonym jako "Punkt Serwisowy", tam sprawdza nam sprzęt od ręki i jeśli okaże się wadliwy wymienią na sprawny egzemplarz.

Jest też opcja skorzystania z serwisu technicznego cyfra.tv którego instalatorzy mają możliwość wymiany wadliwego dekodera cyfrowego Canal+ bezpośrednio u klienta, usługa przeznaczona jest dla osób nie mających czasu na jeżdżenie po mieście i szukanie sklepów operatora. Dostawę dekodera można zamówić na terenie następujących miejscowości: Warszawa, Łomianki, Piaseczno, Mińsk Mazowiecki, Wołomin, Legionowo, Błonie, Babice, Ożarów Mazowiecki, Sulejówek, Pruszków, Otwock, Marki, Piastów, Zielonka, Podkowa Leśna, Konstancin, Brwinów, Sochaczew, Raszyn, Grodzisk Mazowiecki

Carro 0 Carret de compra

Sense productes

Enviament gratuït! Enviament
0,00 € Total

Fes una ullada